Polacy zazwyczaj decydują się na kupno używanych samochodów. Za tym wborem przemawiają głównie kwestie finansowe. Nie jest tajemnicą, że nowy samochód od razu po wyjeździe z salonu traci około 10 procent swojej wartości.  Zdarza się, że czteroletni model jest o połowę tańszy od tego nowego. Dlatego tak popularne jest u nas przywożenie samochodów z zagranicy. Są nawet specjalne firmy, które zajmują się sprowadzaniem samochodów na zamówienie.

O czym powinniśmy pamiętać kupująć używany samochód? Co powinniśmy wymienić w pierwszej kolejności, a z czym można poczekać? Każdy kto decyduje się na używane auto musi liczyć się z dodatkowymi kosztami, które będzie musiał ponieść zaraz po zakupie. Kształtuja się one od dwóch do nawet ośmiu tysięcy. Pamiętajmy, że akumulator użytkowany w Hiszpanii, czy na południu Włoch po sprowadzeniu do naszego klimatu nie spełni swojej funkcji. Właściwie powinniśmy go wymienić na samym początku.

hand-707699_1280

Tak samo sprawa ma się z wymianą olejów i filtrów do nich, w pierwszej kolejności powinniśmy się nimi zająć. Nie zapomnijmy też o płynie do spryskiwaczy, nieodpowiedni w naszych surowych warunkach klimatycznych może uszkodzić pompę. Jeśli chcemy uniknąć większych awarii zajmijmy sie rozrządem, jest to już bardziej kosztowna naprawa jednak ze względu na możliwe późniejsze problemy, nie możemy tego pominąć. Skontrolować należy też filtry powietrza i paliwa, świece iskrowe, płyn w uładzie chłodzenia. Te wszystkie naprawy pozwolą nam przez kolejne dwa lub trzy lata cieszyć się swoim pojazdem bez większych kosztów eksploatacyjnych.

Ja zopatrywałem się w części samochodowe w sklepie http://motoneo.pl i jestem naprawdę zadowolony zarówno ze względu na duży wybór, jakość jak i ceny. W związku z tym, że dokonałem większych zakupów mogłem liczyć na rabat i darmową wysyłkę. Zaskoczyła mnie również fachowa porada jakiej udzielili mi pracownicy tego sklepu.